Dobrý den,

dnes tady mám něco jiného. Mám tady skutečný příběh jedné své studentky, která se v letošním roce potýkala s anorexií. Vzniklo to u ní celkem nenápadně, zato pak s velmi dramatickým a nebezpečným průběhem. Byla jsem s ní v kontaktu nikoli jako terapeut, ale jako vyučující, vcelku náhodou jsme se potkaly u státních zkoušek na vysoké škole. Znala jsem ji tedy z doby „předtím“, než ji onemocnění dramaticky proměnilo. V chování, ve vzhledu, projevu, snech a cílech..

Mám svolení její příběh publikovat. Přiložená je audionahrávka, mnou mluvená. Příběh je nepřikrášlený, autentický. Má za cíl přiblížit, co vlastně onemocnění anorexie dokáže způsobit u konkrétního člověka, a hlavně ukázat, co s tím. Dole v samotném textu příběhu, který můžete stáhnout a přečíst, jsou zvýrazněny jak varovné příznaky, tak jiné důležité momenty v celém kontextu.

Všimněte si také doporučeních, kam se obrátit pro pomoc. V příběhu jsou zmíněny organizace a zařízení v Moravskoslezském kraji. Pokud byste potřebovali, hledejte pomoc přímo ve svém okolí, obraťte se na různé organizace a instituce, dostaňte se do této „sítě“. Důležité je vůbec se odhodlat s tím něco dělat, a taky se nenechat odradit. Je možné, že ve Vás příběh a přístupy nebo osoby v něm vyprovokují k rychlým úvahám a soudům. S tím prosím opatrně, všechno sehrálo svojí roli a má svůj vývoj.

Toto je příběh s dobrým koncem. Cesta k uzdravení ale nevedla přímo, a stále je potřeba reagovat na doznívající dopady nemoci. Pusťte si ho, ať už ze zvědavosti, anebo pro povzbuzení k odvaze, najděte si v tom to svoje.

Uslyšíte, jak se s tím statečně poprala má studentka.

Následuje stručná infografika k boji s anorexií – příčiny, příznaky, zdravotní důsledky. Kam pro pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *