Jmenuji se Šárka Debrecenyi a jsem vystudovaná psycholožka a právnička (pětileté magisterské obory na Masarykově univerzitě v Brně), v praxi jsem 8. rokem v obou oborech – údaj pro rok 2021. Podílím se hned na několika zajímavých projektech – viz Reference.

Specializuji se na krizový koučink – práci s těmi, kteří musí podávat výkon i pod tlakem a za mimořádných – většinou nepříjemných – okolností.“

Tento web je výsledkem 10 let studia, praxe a práce, výcviků, získávání zkušeností a zážitků s lidmi ve světě psychologie, nejvíce na poli krizové intervence.

Ráda koučuji jak jednotlivce, tak skupiny a týmy. S klienty se dále zaměřuji na témata vztahů, profesního rozvoje, motivace, prezentačních a lektorských dovedností, osobního rozvoje, rozvoje tvůrčí činnosti a kreativity. S mnoha klienty se rovněž dostávám k tématu „smysl“ – toho, co dělají a jakou to má pro ně vnitřní hodnotu.

Často pracuji s lidmi, kteří jsou zvyklí pracovat pod tlakem, musí řešit krizové situace, rozhodovat se rychle a jsou odpovědní. Pracuji jak s jednotlivci, páry, tak se skupinami. Zajišťuji také supervize, supervizní setkání týmů a tzv. debriefing po náročných událostech. Do koučování promítám svoji zkušenost psycholožky, a to zejména zkušenosti z krizového centra, kde dosud působím jako krizový intervent a velká část práce je zaměřena na podporu pozůstalým, viníkům nebo obětem trestných činů a účastníkům tragických událostí, nebo na supervizi a podporu kolegům ze zásahových složek. Koučování vždy však zaměřuji pro-spektivně, tedy tak, aby člověk dokázal svou minulost, těžké zážitky a nepříjemné zkušenosti využít do budoucna pro sebe, svou rodinu/blízké tak, aby jej posunuly a mohl z této zkušenosti čerpat a dokonce využít pro vlastní růst a rozvoj svého potenciálu. Zkrátka nesnažit se zapomenout nebo vytěsnit to, co se mi stalo, ale integrovat a díky tomu ještě objevit své nové dovednosti či schopnosti. Spolupracuji také se společnostmi v korporátu – firmy se na mě obracejí pro spolupráci na podporu vedení společnosti nebo podřízených při krizovém managementu, nebo při zavádění vhodné koučovací kultury do firemního prostředí.

Nutnost přemýšlet v souvislostech při práci na velkých projektech mi pomáhá koncentrovat myšlenky a jasně směřovat k cíli. Je to pro mě důležité vyvážení oproti psychologické nebo koučovací práci s klientem. Externě ještě působím a vyučuji na Vysoké škole PRIGO (reference a publikační činnost ZDE), kde učím předměty z psychologie a vedu bakalářské práce, tyto zkušenosti se mi rovněž promítají do koučování. Jako kouč působím v Praze, Ostravě, Liberci a v České Lípě, případně online.

Máte-li o mé služby zájem, neváhejte mě kontaktovat. Těším se na spolupráci

Šárka Debrecenyi

Krizový koučink Mgr. et Mgr. Šárka Faltová