Jmenuji se Šárka Faltová a jsem vystudovaná psycholožka a právnička (pětileté magisterské obory na Masarykově univerzitě v Brně), v praxi jsem 7. rokem v obou oborech – údaj pro rok 2020. Podílím se hned na několika projektech – jednak v neziskovém sektoru, kde uplatňuje svou psychologickou profesi, a jednak v energetice, kde se pohybuji jako právník a kouč (viz Reference).

Specializuji se na krizový koučink – práci s těmi, kteří musí podávat výkon i pod tlakem a za mimořádných – většinou nepříjemných – okolností.“

Tento web je výsledkem 10 let studia, praxe a práce, výcviků, získávání zkušeností a zážitků s lidmi ve světě psychologie, nejvíce na poli krizové intervence.

Ráda koučuji jak jednotlivce, tak skupiny a týmy. S klienty se dále zaměřuji na témata vztahů, profesního rozvoje, motivace, prezentačních a lektorských dovedností, osobního rozvoje, rozvoje tvůrčí činnosti a kreativity. S mnoha klienty se rovněž dostávám k tématu „smysl“ – toho, co dělají a jakou to má pro ně vnitřní hodnotu.

Často pracuji s lidmi, kteří jsou zvyklí pracovat pod tlakem, musí řešit krizové situace, rozhodovat se rychle a jsou odpovědní. Pracuji jak s jednotlivci, páry, tak se skupinami. Zajišťuji také supervize, supervizní setkání týmů a tzv. debriefing po náročných událostech. Do koučování promítám svoji zkušenost psycholožky, a to zejména zkušenosti z krizového centra, kde dosud působím jako krizový intervent a velká část práce je zaměřena na podporu pozůstalým, viníkům nebo obětem trestných činů a účastníkům tragických událostí, nebo na supervizi a podporu kolegům ze zásahových složek. Koučování vždy však zaměřuji pro-spektivně, tedy tak, aby člověk dokázal svou minulost, těžké zážitky a nepříjemné zkušenosti využít do budoucna pro sebe, svou rodinu/blízké tak, aby jej posunuly a mohl z této zkušenosti čerpat a dokonce využít pro vlastní růst a rozvoj svého potenciálu. Zkrátka nesnažit se zapomenout nebo vytěsnit to, co se mi stalo, ale integrovat a díky tomu ještě objevit své nové dovednosti či schopnosti. Spolupracuji také se společnostmi v korporátu – firmy se na mě obracejí pro spolupráci na podporu vedení společnosti nebo podřízených při krizovém managementu, nebo při zavádění vhodné koučovací kultury do firemního prostředí.

Zároveň nyní působím jako právník ve strojírenské společnosti, která vyvíjí novou energetickou technologii a jsem u velkého projektu se vším, co s sebou nese. Nutnost přemýšlet v právních souvislostech mi pomáhá koncentrovat myšlenky a jasně směřovat k cíli. Je to pro mě důležité vyvážení oproti psychologické nebo koučovací práci s klientem. Externě ještě působím a vyučuji na Vysoké škole PRIGO (reference a publikační činnost ZDE), kde učím předměty z psychologie a vedu bakalářské práce, tyto zkušenosti se mi rovněž promítají do koučování. Jako kouč působím v Praze, Ostravě, Liberci a v České Lípě, případně online.

Máte-li o mé služby zájem, neváhejte mě kontaktovat. Těším se na spolupráci

Šárka Faltová

Krizový koučink Mgr. et Mgr. Šárka Faltová