ARMÁDNÍ/VOJENSKÁ PSYCHODIAGNOSTIKA

„Pokud zvažujete službu u některý elitních jednotek AČR, rozhodně doporučuji si nechat zpracovat od Šárky psychologický profil. Baterii testů vám poskládá na míru dle požadavků. Zjistíte přesně kde je potřeba zapracovat a zlepšit se k touženým cílům. Detailní rozbor profilu je naprosto srozumitelně a osobně vysvětlen. Vše je naprosto na profesionální úrovni. Jak řekl klasik, štěstí přeje připraveným.“ (klient, účastník výběrového řízení ke speciální jednotce AČR)

Jako psycholog se zaměřuji na práci s lidmi z bezpečnostních sborů – pracuji s vojáky, policisty, příslušníky vězeňské služby, hasiči a dalšími, co jsou nuceni pracovat pod tlakem a stále podávat výkon i v krizových situacích.

Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně jste již „psychotesty“ pro zaměstnavatele absolvovali, nebo se na to v pozici uchazeče teprve chystáte. Výsledky Vám však zaměstnavatel vždy sdělí pouze ve formě vyhovuje/nevyhovuje, takže přesné výsledky neznáte. Setkávám se s tím, že lidé se psychotestů obávají, odpovídají podle toho, jak se „má“ a podle toho, co jim kolegové doporučili, na základě „osvědčených zkušeností“, jak na testy vyzrát. Držím se toho, že na každou testovou situaci se dá připravit. Stejně jako trénujete fyzičku, můžete natrénovat i psychiku. Tak, abyste věděli a byli si jistí, že se můžete spolehnout sami na sebe a že se skutečně znáte.

Pro tyto účely vhodné absolvovat psychodiagnostiku nanečisto. Psychologické testování provádím online, součástí je rozhovor před a po skončení testování (rovněž online, nebo telefonicky), vyhodnocení výsledků a doporučení, jak trénovat a posilovat svoji psychiku pro armádní/nebo jiné účely dál.

Při práci s lidmi z bezpečnostních sborů čerpám především ze zkušeností z krizového centra. Tam je velká část práce je zaměřena na podporu kolegům ze zásahových složek, dále pozůstalým, obětem nebo viníkům trestných činů a účastníkům tragických událostí. Vím, že zásahy jsou pro Vás náročné jak fyzicky, tak psychicky a nezřídka se člověku přihodí i zvláštní psychické zážitky. Každý z kolegů to prožívá jinak – někdo se to snaží zlehčit, jiní o tom nechtějí mluvit, nicméně zvláštní nebo nepříjemný pocit může přetrvávat. Sdělovat podrobnosti a svěřit se rodině, partnerce/partnerovi Vám může pomoct, můžete se ale setkat s nepochopením anebo pocity bezmoci, a to „pachuť ještě více umocňuje. Mluvit v klidu o sobě a bez obalu o svém pohledu na situaci můžete s odborníkem – bývá to psycholog nebo krizový intervent. Ten se problematikou prožívání krizových situací zabývá a nebude nikterak hodnotit Vás nebo průběh situace.

V případě zájmu poskytuji tedy psychologickou konzultaci a podporu v jakékoli situaci – často provázím i pozůstalé parťáky anebo ty, kteří během zásahů prožili náročné zážitky a vrací se jim to.

Zaručuji naprostou diskrétnost a mlčenlivost, sdílené informace jsou pro mě důvěrné a je s nimi tak i nakládáno.

DOMLUVIT TERMÍN

Psychotesty nanečisto Šárka Debrecenyi psycholog

Psychotesty nanečisto Šárka Debrecenyi psycholožka